Külast

Vidrike on 87 elanikuga hajaküla Lõuna-Eestis Otepää lähistel.
Küla iseloomustab maaliline loodus, põnev ajaloopärand ning tegus kogukond.
Küla kaunite vaadete eest kannab hoolt kuplite rüpes asuv Vidrike järv,
mis on esimene pärl Kooraste järvistu ketist. Vidrikelt saab alguse Otepää valla kõige populaarsem kanuumatka rada.
Vidrike järv

Vidrikele on nime andnud siin aastal 1747 asutatud mõis Friedrichshof, millest on küla südames säilinud mitmeid abihooneid ning inimeste mälestustes hulganisti lugusid.
Külale on kuulsust toonud ka legendaarsed Vidrike ratsatalu, tallid ning siin omal ajal peetud Vidrike galopid.

Täna meelitavad inimesi Vidrikele populaarsed turismitalud - Kivi talu ja Sokka ning Vidrike Puhkemaja. Lisaks eelnimetatutele asub Vidrikel veel Väike-Kantso talu, kus küla vaatetorn, discgolfi rada 9 korviga, tennise- ja rannavõrkpalliplats. Samuti on seal olemas saunad, grillimaja, jalutusrajad ja lumesaani kasutamise võimalus. 
Vidrike küla lapsed jaanipäeva mängudel


Külakogukonna läbikäimine on aegade jooksul olnud erinev. Viimased viis aastat on koos peetud jaanipäevasid ning tähistatud aastavahetust. Et külas on noorte perede ja laste arv kasvamas ja siia on leidnud tee ka mitmed uued elanikud, siis on ühistegevus hoogu juurde saamas.
Koos tehakse plaane küla ajaloo talletamiseks ning Vidrike tuntuse suurendamiseks.Ajaloolisesse 1883 valminud mõisavalitseja häärberisse on rajamisel külakeskuse ruumid.

Vidrike elanikud peavad oma küla kauniks ja rahulikuks keskkonnaks, kuhu on elama oodatud maaelu väärtustavad toredad pered.

Algatuseks tulge aga meile külla ja puhkama.

Tere tulemast Vidrikele!